אודות

מההתחלה ועד היום

מאז 1971 ועד היום אנחנו מעצבים ומייצרים מוצרי עור בארץ.
בשנות ה-70 המפעל ייצא לחו”ל רצועות שעון אופנתיות, יצרנו תכשיטים מעור לאוהבי הז’אנר ומוצרים לבית כמו מתלי קיר, אהילים, מראות ועוד…
בשנות ה-80 מכרנו לחנויות בארץ בעיקר ארנקים לגברים ולנשים.
בשנות ה-90 התמסרנו לחברות כרטיסי האשראי עבורם ייצרנו ארנקים שחולקו כמתנות לחברי “מועדון הזהב”. במהלך התקופה הזו המפעל גדל, השתכלל והתייעל בטכניקות הייצור ובידע המקצועי. הארנקים שייצרנו אז נמצאים עדיין אצל הרבה אנשים בשימוש.

מאז הייבוא המסיבי של סחורות מסין, מצוידים בהחלטה שאנחנו רוצים להמשיך להיות יצרנים בארץ, אנחנו מתמקדים בייצור של מוצרים מעוצבים ואיכותיים.

תהליך הייצור של מוצרי עור הוא תהליך מורכב שדורש הכרות עם המורכבות של העור, ידע טכני ומקצועי עוד לפני שמגיעים לעיצוב של המוצר הסופי.  
אנו רוכשים את חומר גלם, גלילים של עורות בקר מעובדים מאיטליה. אנו עובדים רק עם עורות בקר. בשנים קודמות אנו היינו צובעים את העורות במפעל, אולם איכות הצביעה במפעילי באיטליה היא ברמה מאוד גבוהה עם אחידות וצבע שאינו דוהה לאורך זמן.

במקרים מסויימים אנו מבצעים במפעל הטבעה של תבנית ליצירת טקסטורה ומראה אחר כגון מראה עור תנין או עור נחש. במפעל שני מכבשים  עם כושר לחיצה של 12 טוב ושל 8 טון.

מוצרי העור מורכבים מרצועות וחלקי אשר נתפרים יחד למוצר הסופי. אנו עובדים על נגזרות, חלקים של המוצר, שמוזמנים לתוך מחשב. על שולחן הגזירה אנו מניחים את העור ועליו פורסים את הנגזרות של המוצר המוקרנות על יריעת העור. המטרה היא להגיע למקסום של היריעה ומינימום של פחת. לאחר שמרוצים מהפריסה של הנגזרות. מכונת הלייזר חותכת את הנגזרות בצורה מצוייקת ונקיה עם קצוות אחדים וחלקים.

יריעות העורות מגיעים במגוון עוביים לפי הצרכים. לחגורות עור בעובי של 4 מילימטר ולמוצרים כמו ארנק לגבר בעובי של 1 עד 1.6 מילימטר. לבעיבוד ותפירה יש צורך או בליטוש של העוד או פריסה של העובי לשתי שכבות. אנו משתמשים רק בחלק החיצוני “פול גריין” האיכותי.
התפירה והעיבוד נעשים במכונות תפירה שנועדו להתמודד עם עור ובמפעל סוגים שונים של מכונות תפירה.

גם את האריזות שלנו אנחנו מייצרים בעצמנו. רכשנו ציוד של דפוס ואריזות וכך יש לנו מענה מיידי גם בתחום זה.
את חומרי הגלם הנלווים לעורות – אביזרים, בטנות, מוצרי נייר, אנחנו רוכשים אצל מיטיב היצרנים באיטליה. מה שמחייב פעמיים בשנה לפחות בתערוכות המקצועיות באיטליה.

את המיזם הקים יעקב ברקר בשנת 1971 לאחר שהשתחרר מהשירות הצבאי שנה קודם לכן. בתחילה כסדנא בתל אביב. בשנת 1974 המפעל הוקם בגבעת עדה שם הוא פועל עד היום.

חלון ראווה מואר ברחוב הראשונים

מחזיק שטרות מגנטי

מכונת תפירה תעשייתית לעור

מכבש גזירה 40 טון למבלטים

חדר תצוגה

מכונת חיתוך ממוחשבת

מכונת חיתוך ממוחשבת

מכונת חיתוך ממוחשבת